Анорексія – це серйозний розлад у харчуванні, характеризується екстремальним бажанням схуднути, перекосом у сприйнятті своєї власної ваги та образу тіла.
Це може призвести до небезпечних наслідків для здоров’я, і навіть смерті.
Виникнення анорексії може бути пов’язане з різними факторами, такими як психологічні, соціальні та генетичні чинники.
Які перші ознаки анорексії
- раптова втрата ваги
- стрес з приводу їжі або відмову від прийому їжі
- незвичайні зміни у харчуванні (наприклад, обмеження калорій або відмова від певних груп продуктів)
- надмірна зайнятість фізичними вправами та постійне почуття страху перед набором ваги або непокоєм щодо своєї зовнішності.
Анорексія може виникати у будь-кого, незалежно від віку, статі чи соціального статусу. Проте вона частіше спостерігається серед молодих жінок та дівчат, особливо у підлітковому віці.
Тож батькам, а особливо батькам підлітків, потрібно трішки допомогти своїм дітям, підтримати їх в прийняті свого тіла.
Важливо слухати їх, виражати підтримку та визнавати їхню унікальність. Розмовляйте про позитивні аспекти тіла, підкреслюйте сильні сторони своїх дітей та їхні досягнення. Підтримуйте здоровий спосіб життя, але уникайте критики або створення відчуття вини щодо зовнішності. Важливо також сприяти розвитку позитивного сприйняття себе, допомагаючи підліткові знаходити різноманітні інтереси та хобі, які допоможуть розвивати його особистість та самоповагу.
Якщо все ж таки виникають ознаки або симптоми цього розладу або будь-якого іншого харчового розладу (наприклад булімія) необхідно звернутися до фахівця.