Чому варто відмовитися від паління?

  • На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей
  • За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок
  • Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі
  • Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей
  • Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн

Нікотин є однією з найсильніших із відомих нам отрут, які впливають на нервову систему. Фізична та психологічна залежність від нікотину розвивається набагато швидше, ніж від алкоголю.

До яких хвороб призводить паління?

Масове розповсюдження куріння є однією з головних причин широкого розповсюдження серцево-судинних захворювань. Доведено, що у курців на відміну від некурящих людей в 2-3 рази частіше розвивається інфаркт та передінфарктний стан, стенокардія та інші захворювання серця. При цьому смертність, викликана цими захворюваннями, в курців набагато вища. Життя курців на 4,6-8,3 роки менше, ніж у некурящих, при чому скорочення протяжності життя залежить від того, в якому віці людина почала палити.

Доведено, що більше 50 % всіх захворювань, що являються причиною смерті курців, приходиться на долю серцево-судинних захворювань.

Більше 80 % хворих, що страждають хронічним захворюванням шлунку та дванадцятипалої кишки, є курцями. Це захворювання найчастіше зустрічається у запеклих курців. Доведено, що куріння негативно впливає і на процес лікування виразки.

Обличчя курця

У 48 % курців і 8 % тих, хто палив в минулому шкіра має блідо-сірий колір та більш виражені зморшки, але таких змін не помічено у некурящих людей — у курців еластин (білок, що відповідає за еластичність та відновлення тканин) стає щільнішим та фрагментованим.

Куріння наносить велику шкоду всім, але особливо молодому поколінню, організм яких знаходиться в процесі статевого дозрівання, тому куріння може негативно вплинути на їх потомство. Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє всього людства.

Тож зробіть вибір на користь здоров’я, відмовтеся від паління.

Паління –це не круто, круто-бути здоровим!