Сьогодні День сімейного лікаря

Друзі, чи не кожний з нас, має свого сімейного лікаря. Це саме той лікар, до якого ми біжимо, зі своїми проблемами зі здоров’ям, а він в свою чергу, завжди готовий прийти на допомогу.

Сьогодні День сімейного лікаря, чудовий привід нагадати всім пацієнтам, що для побудови довготривалих комунікацій зі своїм лікарем варто згадати про взаємоповагу та дотримуватися певних правил:

 1. Якщо лікар надав свій номер мобільного, поцікавтесь, в які години зручно дзвонити або писати та з якими питаннями.
 2. Перед тим як дзвонити лікареві, подивіться на годинник. В ідеалі час дзвінків має збігатися з часом роботи вашої амбулаторії.
 3. Заздалегідь продумайте всі питання перш, ніж набирати номер лікаря. Адже нерідкі випадки, коли пацієнт згадує про найважливіше після завершення розмови і передзвонює знову.
 4. Починайте розмову або текстове повідомлення з нагадування, хто ви. Адже лікар не здатен пам’ятати всіх пацієнтів, та відразу переходьте до суті питання.
 5. Не відправляйте аудіо, відео-повідомлень, якщо ви не узгодили такий формат заздалегідь.
 6. Невідкладна ситуація потребує невідкладної допомоги, а це або дзвінок на 103, або самостійне відвідування лікарні, яка надає медичну допомогу цілодобово. Вас приймуть без електронного направлення у разі, якщо випадок не може чекати.
 7. У вихідні, святкові та неробочі дні у вашій амбулаторії працює лікар та реєстратура. Завжди можна звернутись туди перш, ніж турбувати свого лікаря дзвінком у його вихідний.
 8. Не плутайте сімейного лікаря з психологом. Поважайте право вашого лікаря на відпочинок і не турбуйте його з метою “поговорити”.

І на останок СІМЕЙНИЙ ЛІКАР:

 • людина, а не цілодобовий сервіс;
 • має визначені робочі години та вихідні;
 • має право обирати спосіб зв’язку з пацієнтом та вирішувати, коли відповідати на дзвінки та повідомлення;
 • може призначити час і дату прийому пацієнту;
 • має право вирішувати, чи є реальна потреба у виклику додому чи можна проконсультувати дистанційно.

Наші любі сімейні лікарі, вітаємо вас зі святом, бажаємо ніколи не шкодувати про обраний життєвий шлях, бо лікар – то одне кохання на все життя. Працюйте, допомагайте людям, живіть в задоволення, невичерпної вам енергії, міцного здоров’я, вдячних пацієнтів, мільйон можливостей для кар’єрного та особистого росту, миру та злагоди.

Previous Article
Next Article