Медична реформа продовжується

Минулого тижня заступник Канівського міського голови Наталія Матінова взяла участь у столичному семінарі-конференції для керівників органів місцевого самоврядування на тему: «Перші результати медичної реформи: досвід регіонів», яку організувала Всеукраїнська громадська організація «Клуб мерів».

В заході брали участь заступник міністра охорони здоров’я П.Ковтонюк, який є одним з ідеологів реформи медичної галузі, а також представник Національної служби здоров’я О.Жигінас.

Заступник міністра охорони здоров’я поінформував присутніх про реформування системи охорони здоров’я шляхом відмови від фінансування закладів та здійснення оплати визначеного переліку медичних послуг з поступовим переходом на медичне страхування. В цьому процесі первинна ланка в системі медичних закладів, а саме: центри первинної медико-санітарної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі та лікарі-педіатри, стає найвагомішою та такою, що стримуватиме від надмірних видатків на вторинному рівні.

В результаті проведеної реформи на первинному рівні вже спостерігається ріст заробітної плати лікарів, розмір якої залежатиме від кількості пацієнтів, з якими укладено декларації. На даний час в Україні вже укладено більше 18 мільйонів декларацій між лікарями та пацієнтами. Слід відзначити, що з 1 січня 2019 року безкоштовно обслуговуватимуться сімейними лікарями та лікарями-педіатрами ті пацієнти, які мають укладені декларації. В зв’язку з тим, що наразі у місті Каневі лише 60 відсотків жителів уклали декларації з лікарями первинної ланки, цю роботу необхідно терміново активізувати. Тому є домовленість з комунальним підприємством «Управління водопровідно-каналізаційного господарства» щодо розміщення відповідної інформації для жителів міста на платіжках на оплату послуг з водопостачання.

З 1 липня 2019 року відбудеться трансформація спеціалізованих послуг у медичній сфері, а саме, до послуг діагностики, які надаватимуться безкоштовно, ввійдуть: консультація спеціалістів, спеціалізовані аналізи, а також інструментальна діагностика.

З нового року також буде запроваджено електронну медичну картку пацієнта, тому всі лікарі мають бути забезпечені комп’ютерною технікою. В майбутньому планується запровадження електронних рецептів, а також електронних лікарняних.

Реформування вторинної ланки охорони здоров’я розпочнеться з 2020 року, коли реально запрацюють госпітальні округи, утворені минулого року. До слова, місто Канів віднесено до Черкаського госпітального округу з центром у місті Черкаси. В ході проведення реформи вторинної ланки будуть прийняті рішення щодо функціонування існуючих закладів охорони здоров’я або, за необхідності, зміни їхнього статусу.

Previous Article
Next Article