ОСІННІ ДАРИ ПРИРОДИ АКТИВНО ЗБАГАЧУЮТЬ ОРГАНІЗМ КОРИСНИМИ РЕЧОВИНАМИ. ГОЛОВНЕ – НЕ ЛІНУВАТИСЯ ВКЛЮЧАТИ ЇХ У РАЦІОН

З приходом осені з’являється чимало загроз для організму. Затягує робоча круговерть, активуються віруси, зникає енергія… Втім, причина подібних проблем часто ховається у неправильному харчуванні.

Намагаючись підвищити працездатність, ми часто налягаємо на солодощі і каву. Між тим, осінь може стати ресурсною порою – і для цього варто трохи переглянути раціон. В цей період дуже важливо вживати сезонні продукти, які додадуть сил і покращать настрій.

 Груші

 Фрукт, багатий на вітаміни А, В1, В2, Е, Р, РР, С, також містить рекордну кількість фолієвої кислоти, завдяки чому покращує роботу репродуктивної системи. А велика кількість калію робить грушу надзвичайно корисною для серця і судин.

Також фрукт стимулює роботу нирок та печінки. Щоправда, зловживати грушами не варто: оптимальна кількість – 1-2 штуки на день.

Аби природній смаколик пішов на користь, його краще вживати після обіду, не запиваючи водою.

 Цвітна капуста

 Овоч, багатий на білки і залізо, крім того, є джерелом величезної кількості мікроелементів. Завдяки вмісту тартрової кислоти, сприяє розщепленню жирів і виведенню холестерину. Містить жирні кислоти Омега 3, які корисні для мозку та запобігають старінню шкіри.

Вважається, що низький вміст клітковини робить овоч ідеальним продуктом навіть для людей з порушеннями системи травлення. А низька калорійність (близько 30 ккал) надає капусті можливості прописатися у більшості осінніх дієт.

 Волоські горіхи

 А от горіхи – рекордсмени з харчової цінності. Разом зі 100 грамами волоських горіхів в організм надходить близько 700 ккал. Калорійність пов’язана із високим вмістом надзвичайно корисних для організму рослинних жирів. І два-три горіхи на день дієтологи вважають оптимальною нормою навіть для тих, хто зібрався схуднути. 

Горіхи допомагають відновити фізичні та розумові сили, відсувають появу зморшок та інших ознак старіння, підтримують роботу ендокринної системи та, при помірному споживанні, борються з судинними проблемами.  

 Виноград

Ще у Стародавній Греції виноград використовували для лікування застуд та фізичної слабкості. Власне, цілющі властивості ягоди цінують і в наші дні. Вважається, що виноград містить близько 200 найменувань корисних речовин. Так, ягода позитивно впливає на нирки і легені, здатна допомогти хворим на астму. А ще – знижує тиск, розширює судини, протистоїть мігрені.

Баклажани

 Завдяки вмісту пектину баклажани стимулюють систему травлення та виводять зайвий холестерин. Крім того, овочі позитивно впливають на роботу серця, зміцнюють кістки і протидіють остеохондрозу.

Обирати варто лише свіжі та якісні плоди. У перезрілих баклажанах утворюється отруйна сполука – алкалоїд соланін, який може викликати напад нудоти, кишкові коліки і навіть судоми. Повністю руйнується алкалоїд при температурі 250 градусів. Втім, щодо соланіну баклажани не унікальні. Ця ж сполука міститься у позеленілій картоплі.

 Гарбуз

Помаранчевий овоч стане знахідкою для людей, які страждають від підвищеної кислотності шлунку, запорів, каміння у жовчному. Завдяки сечогінним властивостям бореться з проблемами нирок.

Плід містить доволі рідкий вітамін Т, який покращує засвоєння їжі і згортуваність крові, а також попереджає анемію. За кількістю каротину гарбуз випереджає навіть моркву, а вітамін К сприяє кровотворенню.

При купівлі гарбуза звертайте увагу на круглі, великі плоди, бажано – без плям і з сухим хвостиком. Крім того, гарний овоч важить більше, ніж здається на вигляд.

 Яблука

 Джерело заліза і мікроелементів, дієтологи нагадують: яблука надзвичайно корисні для усіх систем організму – від серцево-судинної до опорно-рухової.  Денна норма – 2-4 фрукти. При цьому від шкірки яблука радять не очищати, адже вона містить антиоксиданти.

 Сливи

 Насолоджуватися цими корисними плодами можна аж до кінця жовтня. Особливо гурмани цінують сливи, які пережили заморозки.

Фрукти нормалізують діяльність шлунково-кишкового тракту, допомагаючи тим, хто страждає запорами. Містять букет вітамінів, але особливо славляться великою кількістю вітаміну Р, який знижує тиск і укріплює судини.

 Інжир

 Цей заморський гість знімає спазми і перешкоджає розвитку ішемічної хвороби серця. За вістом калія інжир поступається лише горіхам. Плід очищує організм і покращує імунітет, корисний також при захворюваннях шкіри.

А ще – є чудовим помічником при застуді, адже має протизапальні та жарознижувальні властивості.

 Обліпиха

 Яскраві жовті ягоди містять коктейль мінералів, рекордну кількість вітамінів А, С, Е, К. Обліпиха підвищує імунітет, бореться з нервовими розладами, забезпечує справну роботу щитовидної залози, протистоїть запаленням.

Обліпихова олія використовується і в косметології, і в медицині, починаючи з профілактики зморшок і закінчуючи загоєнням ерозій.

Дієтологи радять забивати ягодою морозильні камери, запасаючись нею на зиму. Адже у період застуд і грипу обліпиха – незамінний помічник у боротьбі за здоров’я.