Не дайте стресу вас подолати

На мозок людини безперервно діють різноманітні за кількістю та якістю подразники навколишнього середовища. Виникнення несподіваної та напруженої ситуації призводить до порушення рівноваги між організмом і навколишнім середовищем. Наступає неспецифічна реакція організму у відповідь на цю ситуацію – стрес. Організм реагує фізичною та емоційною напругою, тривогою, яка з часом наростає й проявляється у дратівливості, яка у свою чергу впливає на наше здоров’я та стосунки з оточуючими.
Способи боротьби зі стресом
Важливо сформувати власну систему підтримки. Це мають бути люди, а не шкідливі звички. Відверта розмова з близькою людиною, до якої ви можете звернутись за підтримкою, може мати цілющий ефект.
Можна прийняти теплу ванну. У ванні виконайте заспокійливі дихальні вправи. Уявіть, що з кожним видихом загальна напруга, яка накопичилась за день, поступово зникає. Після ванни випийте зеленого чаю.
На емоційному рівні варто переключати увагу на те, що приносить задоволення – улюблена музика, фільм, хобі. Психологічне напруження допоможе зняти спокійна музика (записи співу птахів, шуму дерев, води). Такі звуки, як ніщо інше, допомагають розслабитись. Спробуйте поринути в музику, відкинувши всі думки.
Необхідно розширити свою фізичну активність: не виснажувати себе у спортзалі, а давати організму посильне навантаження – легкі вправи, піші прогулянки, масаж, водні процедури, релаксація, дихальні вправи, біг тощо.
Незамінним джерелом енергії є вода. Щоб швидко відновити сили, можна прийняти контрастний душ. Почніть з м’якого контрасту: спочатку максимально гаряча, але приємної температури вода, а потім холодна настільки, наскільки вам це може бути приємно.
Головне, щоб обрані способи боротьби зі стресом наповнювали вас внутрішньою енергією, надавали сили та ресурси, необхідні для того, щоб впоратись зі стресовою ситуацією. В цей період не завадить і прийом вітамінів групи В – головних помічників нервової системи.