Рекомендовані щеплення дітей

В Україні, згідно діючого законодавства, обов’язковою є вакцинація проти 10 інфекцій: вірусного гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, кору, паротиту, краснухи, інфекцій, які викликаються гемофільною паличкою типу В.

Крім цих щеплень, наразі є щеплення, які рекомендуються лікарями для попередження інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. До рекомендованих належать щеплення від вітряної віспи, грипу, пневмококової, менінгококової, ротавірусної інфекцій, а також папіломи вірусу людини, яка викликає рак статевих органів.

Якщо для обов’язкових щеплень вакцина закуплена за кошти Державного бюджету, надходить в лікувально-профілактичні установи та призначається дітям безкоштовно, то рекомендовані щеплення проводяться за рахунок пацієнтів, або закуповуються за кошти місцевих бюджетів. Рекомендовані щеплення передбачають використання зареєстрованої в державі вакцини.
Застосування цих вакцин здійснюється за рекомендаціями лікарів загальної практики-сімейної медицини, або лікарів-педіатрів, з якими заключено угоду на надання медичної допомоги. Вакцинація проводиться відповідно до інструкції по застосуванню вакцини в певні терміни, з урахуванням віку дитини та щеплювального статусу. Рекомендовані щеплення проводяться за індивідуальним графіком і не входять в національний Календар. Згідно стратегії розвитку імунопрофілактики, яку було прийнято в Україні, до 2022 року передбачено розширення Календаря щеплень, в який увійде вакцинація проти ротавірусної, пневмококової інфекцій та папіломи вірусу людини.

Застосування рекомендованих вакцин допоможе захистити дітей від інфекцій, які все ще реєструються на території нашої держави та є небезпечними.

Шановні батьки, потурбуйтесь про здоров’я дитини!
Захистіть своїх дітей від вакцинкерованих інфекцій!

Previous Article
Next Article