Як правильно засмагати

#СімейнийЛікарРекомендує

Ось і наступив літній період  А разом з ним тепло, яскраве сонце та засмага. Проте варто пам’ятати, що прямі сонячні промені можуть бути небезпечними – «згоріти» можна всього за 15 хвилин Такий вплив сонячного випромінювання підвищує ризик онкологічних захворювань шкіри. Аби ваш відпочинок не нашкодив, а подарував радість, слід дотримуватися певних правил.
Як правильно засмагати, щоб не нашкодити собі, розповідає Олена Нестерюк, сімейна лікарка 
ЦПМСД 7 міста Миколаєва.

Ховайтеся у затінок  Сонячні промені туди теж сягають, проте ризик пошкодження шкіри там значно нижчий, ніж на відкритому сонці.

Надягайте комфортний закритий одяг 👚 Влітку ми звикли носити якнайменше одягу, тому що спекотно. Але слід робити навпаки: обирати речі, які закривають якнайбільшу площу шкіри, проте дозволяють їй дихати і відводять вологу. Крім того, існують технологічні тканини із фактором ультрафіолетового захисту (SPF). Звісно, ніхто в одязі не засмагає, але він допоможе дібратися під відкритим сонцем до більш безпечного затінку.

Прикривайте голову 🧢👒 Чим ширші поля у вашого капелюха – тим краще. Також необхідно аби його матеріал складався зі щільно сплетених волокон, не мав отворів, які пропускають промені. Якщо у вас не капелюх, а бейсболка, не забувайте, що вона лишає відкритими вуха та задню частину шиї – їх теж треба ховати.

Носіть сонячні окуляри 😎 УФ-промені шкодять не лише шкірі, а й очам. Окуляри зі спеціальним покриттям зменшують ризик катаракти і захищають від сонця ніжну шкіру навколо очей. Не всі темні окуляри мають таке покриття, тому варто купувати їх у спеціалізованих магазинах, які гарантують якість. Максимально захищають очі окуляри з маркуванням UV400.

Не нехтуйте сонцезахисним кремом 🧴 Так, він потрібен навіть під час засмаги. Креми з SPF містять хімічні та фізичні фільтри, які не дають ультрафіолетовим променям проникнути в шкіру і пошкодити її. Чим більше число SPF, тим краще крем захищає. Обирайте щонайменше SPF 15, а краще – всі 50. Проте наносити його треба справді багато – на обличчя, вуха, плечі, тильний бік долонь та всі відкриті ділянки шкіри. І постійно оновлювати – кожні дві години або якщо ви скупалися, витерлися рушником чи спітніли. Інакше захист не спрацює.

Хоча засмага виглядає красиво, проте не варто заради неї наражати свою шкіру на небезпеку й неприємності: сухість, передчасне старіння, пігментні плями та ризик онкологічних хвороб, включно з меланомою (особливо якщо на вашій шкірі багато невусів та родинок). Засмагайте розсудливо 💛