Рекомендації щодо вакцинації дітей

#Вакцинація

Вакцинація дітей в Україні відбувається за Національним календарем щеплень. Він складений відповідно до міжнародного досвіду імунізації та відповідає рекомендаціям ВООЗ. Усі щеплення за цим календарем українці отримують безоплатно, вакцини – якісні та безпечні.

Згідно з календарем, діти отримують щеплення від 10 небезпечних хвороб:
〰️ гепатит В: у першу добу життя, через 2 та 6 місяців;
〰️ туберкульоз: на 3-5 добу;
〰️ кір, паротит, краснуха: перша доза у 12 місяців, друга – у 6 років;
〰️ дифтерія, правець: у 2, 4, 6 та 18 місяців, тоді у 6 років і ревакцинація через кожні 10 років;
〰️ кашлюк: у 2, 4, 6 та 18 місяців;
〰️ поліомієліт: у 2, 4, 6 та 18 місяців, а тоді у 6 та 14 років;
〰️ гемофільна інфекція: у 2,4 та 12 місяців.

Деякі з вакцин – комбіновані, тобто допомагають виробити імунітет одночасно проти кількох хвороб, це дозволяє рідше ходити в поліклініку та робити менше уколів.

Як пояснює дитячий лікар-інфекціоніст Федір Лапій https://bit.ly/2YL5ZNH, є випадки, коли вакцинацію краще відкласти чи не робити зовсім, оскільки існує ризик серйозної реакції:
❗️ гостра хвороба з температурою, вищою за 38,5 градусів Цельсія;
❗️ серйозна реакція на попередню дозу вакцини (анафілактичний шок) чи встановлена алергія на один із компонентів;
❗️ якщо дитина при народженні важить менше 2 кг щеплення від туберкульозу (БЦЖ) не роблять;
❗️ також не вводять живу поліомієлітну вакцину, якщо дитина тяжку форму імунодефіциту чи хтось із членів сім’ї має протипокази.

Крім того, є випадки, коли імунітет може не сформуватися: СНІД, хіміотерапія в онкологічних хворих, вживання великих доз стероїдних гормонів чи ліків, які пригнічують імунітет. До того ж, за статистикою, існує 1% людей, в яких взагалі не виробляються антитіла на щеплення.
В одному випадку на 1 мільйон реакцією на щеплення може бути анафілактичний шок, і це значно менший ризик, ніж не вакцинуватися взагалі, захворіти й отримати серйозні ускладнення чи померти. До прикладу, анафілактичний шок на антибіотики пеніцилінового ряду виникає в рази частіше (від 700 випадків на 1 мільйон).

Якщо хвилюєтеся з приводу того, чи варто зараз робити щеплення дитині, розкажіть про це сімейному лікарю чи педіатру, він допоможе розібратися 💙

Previous Article
Next Article