ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Через повномасштабне вторгнення, мільйони українців опинилися за кордоном у пошуку безпеки, серед яких переважно жінки та діти. Такі люди перебувають у зоні особливого інтересу злочинців, які можуть видавати себе за працівників служби допомоги, волонтерів або роботодавців, але насправді можуть бути торговцями людьми.

Зловмисники користуються вразливістю ситуації, в якій опинилися люди, і використовують силу або обман, щоб експлуатувати їхню працю, змушуючи до надання сексуальних послуг, жебракування та скоєння злочинів.

Кожен з нас, незалежно від віку та статі, може стати потерпілим від цього жахливого злочину, тож з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, що відзначається щорічно 18 жовтня, гарна нагода ПРИДИВИТИСЯ, оскільки бути інформованим – означає бути готовим.

Обережність та уважність – стануть вашими найкращими помічниками в таких випадках, тому підготували для вас основні поради, які допоможуть подбати про свою безпеку та уникнути потрапляння до пасток торгівців людьми.

  1. Надавайте документи лише офіційним особам (зберігайте електронні копії документів в телефоні)
  2. Фотографуйте номера транспорту, в який сідаєте, та надсилайте близьким
  3. Постійно інформуйте рідних про ваше місцеперебування/працевлаштування
  4. Зберігайте контакти міжнародних організацій та посольств, які зможуть надати допомогу

Пам’ятайте, що торгівля людьми ближче, ніж здається. Якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за номерами:

102 – поліція

527 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

 1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

 112 – служба екстреної допомоги в ЄС