Сьогодні 29 травня, відзначається Всесвітній день здорового травлення

Проблеми травлення, на жаль, стали неодмінним супутником життя для багатьох сучасних людей. Статистика вказує на 50-60% населення, як на людей, які страждають від порушення роботи та захворювань органів травної системи. У великих містах ця цифра збільшується часом до 90%! Це пов’язане з різними факторами, серед яких першочергову роль відіграють неправильне харчування, якість продуктів харчування, шкідливі звички, а також стресовий стан, випробовуване багатьма людьми практично постійно.

Наслідками порушення процесу травлення для людини стають ожиріння, порушення обміну речовин, різні захворювання шлунково-кишкового тракту: печія, гастрит тощо.

Основним способом убезпечити себе від цих захворювань стають методи профілактики, рекомендовані гастроентерологами і дієтологами. Серед них на перше місце висуваються: відмова від шкідливих звичок та малорухливого способу життя, фізична активність, боротьба із стресовими станами, ну і, звичайно, режим і раціон харчування.

У раціоні харчування рекомендується обмежити прийом жирних, смажених, копчених, гострих, солоних і маринованих страв. Відмовитися від частого вживання алкоголю і газованих напоїв. Серед іншого не варто занадто часто балувати себе солодощами та випічкою. Перевагу варто віддати стравам, приготованим на пару, відварена їжі, білій рибі, свіжим фруктам, овочам, не забуваючи і про зернових продуктах. Не варто мучити себе дієтами і, виключають з раціону харчування багато продуктів. Це часто порушує збалансованість харчування і призводить до негативних наслідків. Дотримання дієти необхідно тільки за призначенням лікаря.

У будь-якому випадку, харчування людини повинно бути регулярним, різноманітним, повноцінним і збалансованим. Таке харчування убезпечить людей від багатьох захворювань і страждань, а активний спосіб життя, помірне фізичне навантаження і відмова від шкідливих звичок допоможуть зробити життя повноцінним і яскравим!