Читачі, пропонуємо вам пройти скринінгову анкету стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчити про туберкульоз https://forms.gle/ymX2tyQcTerj1BNG6
Не списуйте погане самопочуття на втому чи застуду, забудьте про самолікування. Маєте тривожні симптоми – реагуйте відповідально і звертайтеся до лікаря.
Підступність туберкульозу в тому, що чим пізніше він діагностований, тим складніше і триваліше піддається лікуванню, а якщо людина має “відкриту” легеневу форму туберкульозу – вона може стати джерелом інфікування для оточуючих.
Нагадаймо, туберкульоз — це бактеріальна інфекційна хвороба, яка поширюється через вдихання дрібних крапель під час кашлю або чхання інфікованої людини. В основному вражає легені, але буває також туберкульоз черевної порожнини, залоз, кісток, нервової системи. Хвороба серйозна, проте виліковна за умови правильного підходу.
Туберкульоз найчастіше супроводжується такими симптомами:
- постійний кашель, який триває понад 3 тижні, з мокротинням та іноді з кров’ю;
- втрата ваги;
- нічна пітливість;
- підвищена температура;
- втома;
- втрата апетиту;
- набряки шиї.
Варто пам’ятати, що ці симптоми не є стовідсотковою ознакою туберкульозу. Тому, помітивши їх у себе, варто записатися до сімейного лікаря та пройти діагностику, щоб встановити причину.
Проходьте скринінгову анкету і якщо вона сигналізує, що маєте небезпечні симптоми — не зволікайте, запишіть до свого сімейного лікаря за телефоном 0800-218-424 і отримайте подальші інструкції.