Що треба знати про в’їзд на територію України та консульську допомогу у зв’язку з коронавірусом COVID-19

З 16 березня по 3 квітня припиняється в’їзд на територію України для іноземців та осіб без громадянства.
➡️Усі громадяни України мають право на перетин державного кордону для повернення на територію України впродовж періоду заборони на в’їзд.
➡️Україна не встановлювала обмежень на виїзд, але інша країна, до якої виїжджає громадянин, може мати обмеження на в’їзд.
Іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, можуть в’їхати на територію України так само, як і громадяни України.
➡️Оскільки Україна тимчасово закриває міжнародне регулярне пасажирське сполучення, а також пункти пропуску через державний кордон для залізничного та автобусного сполучення з 17 березня, усіх хто перебуває за кордоном у короткостроковому відрядженні, відпустці, на відпочинку, закликають повернутись до України до 17 березня.
➡️Якщо українцям з об’єктивних причин не вдається повернутися до країни 17 березня, зареєструйтеся в системі ДРУГ, в яку ви вносите свої дані і повідомляєте МЗС та всім закордонним дипломатичним установам про своє перебування у певній країні. Зверніться до посольства або консульства у вашій країні перебування за телефоном гарячої лінії на офіційній сторінці, електронною поштою, чи на їхніх сторінках у соцмережах.
В Україні продовжують працювати 123 пункти пропуску. 107 пунктів пропуску до 3 квітня припиняють свою роботу.
На пунктах пропуску громадяни проходитимуть температурний скринінг і вживатимуться відповідні заходи – людину направлятимуть на самоізоляцію вдома протягом 14 днів, за необхідності – в медзаклад.
Детальніше у Роз’ясненні від МЗС України за посиланням: https://bit.ly/38XgoJj