Через зростання в Україні захворюваності на кашлюк нагадуємо, чим небезпечне захворювання та як йому запобігти
Кашлюк — це інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке передається під час кашлю або чхання. Проявляється у тривалих нападах сильного кашлю.
Захворювання є особливо небезпечним для дітей до 1 року життя через важкий перебіг із частими зупинками дихання та ускладненнями. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важче, є високий ризик смерті. Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою та сильно знесилює організм.
Хвороба зазвичай починається як ГРВІ. Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист.
Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, кашель може супроводжуватися гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ.
У немовлят кашель може не проявлятися — але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя.
Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців.
Але захворюванню можна запобігти.
Захистом є вакцинація.
Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Щеплення проводять вакциною АКДП, яка захищає одразу від трьох хвороб: кашлюку, дифтерії і правця. Вакцинація безоплатна.
Також, від кашлюку потрібно вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижня вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це необхідно, щоб захистити дитину від кашлюку в перші місяці її життя до отримання нею вакцини.
Захистіть своїх дітей від важкої хвороби та ускладнень — робіть усі щеплення за календарем!
Перевірте вакцинальний статус своїх дітей. Поцікавтеся у лікаря чи всі щеплення є у дитини.
Телефон запису на прийом 0800-218-424.