Дифтерія

02.04.2022 року, у Тернопільській області, був зареєстрований випадок дифтерії у 29 річної особи, яка приїхала зі Сходу України.

Дифтерія – гостра інфекційна хвороба, яка вражає органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також надниркових залоз. Заразитися інфекцією – дуже легко: інфекцію можна підхопити від хворої людини при розмові, або при користуванні спільними предметами (посудом, іграшками та речами, якими користувалася хвора на дифтерію людина). Інкубаційний період інфекції триває від двох днів до тижня. Основними симптомами хвороби є висока температура (від 38 до 40 градусів), сонливість, слабкість, біль у горлі тощо.

Хочемо нагадати, що дифтерія – це вакцинокерована інфекція, тобто від неї досить легко захиститися зробивши щеплення, про яке вам певно постійно нагадують сімейні лікарі, а саме АДП-м, котре робиться один раз на 10 років, легко запам’ятати. Зробили щеплення в 16,- наступне в 26 і так далі, звичайно це щеплення всі отримують ще в дитинстві, але наголошуємо, що імунітет тримається лише 10 років, ось чому так важливо продовжувати вакцинацію і в дорослому віці.

На даний час в нашому закладі є якісна вакцина, зробити щеплення від дифтерії ви можете в кабінеті 103.

Телефон для довідок 0800-218-424.

Previous Article
Next Article