ЧОМУ НЕ МОЖНА ЧАСТО ПРИЙМАТИ АНТИБІОТИКИ?

Відкриття антибіотиків подарувало людству потужну зброю для боротьби з хвороботворними бактеріями, але люди на стільки сильно повірили в їх дієвість, що стали використовувати їх зовсім не за призначенням.
Більшість людей схильні вдаватися до самолікування, та приймають антибіотики при кожному епізоді застуди, аби не захворіти ще більше. Чим частіше антибіотик надходить в організм, тим більша ймовірність, що бактерії до нього звикнуть. Небажані мікроорганізми згодом вивчають антибіотик та знаходять різноманітні шляхи захисту від нього. Тому вбивши бактерію одного разу, не факт, що вдруге цей засіб подіє.
ЧОМУ Я НЕ МОЖУ ПРОСТО ЗАМІНИТИ АНТИБІОТИК?
Нових класів антибіотиків не відкривали вже понад 30 років, а саме з 1987. Їх розробка дуже трудомісткий і вкрай “невигідний” процес в порівнянні з іншими препаратами.

За прогнозами вчених, якщо не вжити термінових заходів, то до 2050 року кожні 3 секунди у світі хтось вмиратиме від хвороб, викликаних стійкими до антибіотиків бактеріями. Нині це відбувається кожні 15 хвилин.

А ми ще раз наголошуємо на важливості консультації лікаря перед прийом будь-яких ліків, а особливо антибіотиків! Лікуйтесь відповідально!

Previous Article
Next Article