5 випадків захворювання на кір зареєстровано в Каневі у січні 2019 року

Із початку 2019 року в Україні від кору померло п’ять осіб, а впродовж 2018 року ця хвороба забрала 16 життів. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила про можливість оголошення епідемії кору в Україні.

У м. Каневі, районі та ОТГ у 2018 році на кір захворіло 14 осіб, а за 30 днів січня 2019 року – п’ятеро.

Із 14 хворих, котрі захворіли на кір у минулому році, було 6 дітей, батьки яких або відмовились від щеплення, або не дотримувалися рекомендованого графіку щеплень.

П’ятеро хворих, які занедужали на кір цього року,- дорослі віком від 30 до 40 років. Четверо з них були щеплені згідно з графіком щеплень, у віці 1 рік та 6 років. У одного хворого графік щеплень був порушений.

Ліків від кору не існує, єдиний порятунок – вакцинація.

Наразі Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги забезпечений якісною вакциною проти кору.

Для дітей вакцина безкоштовна. Також держава забезпечує безкоштовними вакцинами від кору дорослих віком від 30 років, котрі входять до групи ризику, а саме, медпрацівники, педагоги, силовики, студенти.

Основні симптоми кору: сильний головний біль, слабкість, підвищення температура тіла до 38-40 градусів, втрата апетиту, нежить, сухий і сильний кашель, почервоніння і набряк горла, збільшення лімфовузлів.

Якщо у вас або вашої дитини спостерігаються ці симптоми, негайно зв’яжіться з сімейним лікарем або зателефонуйте до лікарні за номером 3-43-37 (реєстратура), 3-58-08 (дитяча реєстратура).

Отримати інформацію щодо щеплень можна за телефоном 3-55-05.