20 жовтня – День боротьби з раком молочної залози

Рак молочної залози є самим розповсюдженим раковим захворюванням серед жінок у світі – на нього припадає 16 % з усіх випадків захворюваності на злоякісні новоутворення серед жіночого населення. У світі щорічно реєструють 1 250 000 нових випадків раку молочної залози, 600 тисяч жінок щорічно гинуть. Протягом останніх 20 років захворюваність на злоякісні новоутворення молочних залоз зросла і продовжує зростати. Кількість жінок з раком грудей з кожним роком зростає і в Центральній Європі і в Америці. За рік виявляють нових випадків цієї хвороби – 180 тисяч у Європі, 130 тисяч в США. На Україні реєструється до майже 14 тисяч вперше захворівших і майже 7 тисяч вмирає від цієї хвороби ( без даних Донецької та Луганської областей ). Статистично обраховано: кожні 30 хвилин з’являється новий випадок раку молочної залози і щогодинно 1 жінка вмирає від цієї хвороби. 37 відсотків серед хворих – жінки працездатного віку. На Україні рак молочної залози посідає перше місце у структурі захворюваності на злоякісні новоутворення серед жіночого населення.

За даними канцер-реєстру на Черкащині проживає понад 5 тисяч жінок, які мають діагноз – рак грудей і щороку такий діагноз встановлюється майже 500 мешканкам нашого краю.

Метою зниження захворюваності на злоякісні новоутворення молочних залоз є первинна та вторинна профілактика.

Основою для зниження смертності від цього недугу є рання діагностика та адекватне лікування.

У Черкаській області існує обласний лікувально-діагностичний мамо логічний центр, розташований на  базі КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер». Основною метою центру є надання консультативної допомоги, проведення діагностики та лікування пацієнтам з патологією молочної залози. Діагностичні можливості нашого закладу включають рентгенологічні та УЗ-дослідження, спеціальні дослідження, які виконуються в клінічній, цитологічній та імуногістохімічній лабораторіях.

Три клінічні відділення: хірургічне, променеве і хіміотерапевтичне на сучасному рівні надають спеціалізовану допомогу. На базі хірургічного відділення працює палата реабілітації онкологічних хворих.

В 2018 році в області створено 5 центрів «Здоров’я жінки» які обладнані сучасними мамографічними апаратами.

Разними датами у жовтні місяці в странах ЄС щорічно проводять дні боротьби з раком молочної залози.

Указом Президента України від 17.01.05 № 42/2005 20 жовтня визначений Всеукраїнський День боротьби з захворюванням на рак молочної залози. Метою цих заходів є привернути увагу громадкості до цієї недуги.Упра

Previous Article
Next Article