Як підвищити працездатність?

Взимку всі ми схожі на сонних мух. Через нестачу світла ми стаємо млявими і ледь справляємося зі звичайним обсягом робіт. Що робити, якщо відпустка ще не скоро? Потрібно терміново підвищувати свою працездатність.
Як підвищити працездатність? – Маємо декілька корисних порад
1. Перед тим, як підвищити працездатність, треба відпочити
«Відпочинок – це мистецтво. Відпочинок – робота не менш відповідальна, ніж сама робота, і людей, які вміють відпочивати, рівно стільки ж, скільки тих, хто вміє добре працювати: обидва вміння завжди збігаються. «Найскладніше, як і в усьому, – подолати внутрішню інерцію, перескочити з однієї «хвилі» на іншу»» (Володимир Леві«Мистецтво бути собою »).
Адже погодьтеся, якщо ви лягли в 2 ночі і вскочили о 6-й ранку, то ні про яку працездатності не може бути й мови. Тому сьогодні відпочивайте, працювати будете завтра!
2. Впроваджуйте планування
Знайте – без планування у Вас ніколи не буде підвищеної працездатності. Тому на цьому етапі заведіть собі щоденник.
Отже, кожен вечір Вам потрібно буде записувати всі плановані справи на завтра. Робити це потрібно саме ввечері, так як з ранку мозок знаходиться в сонному стані і зовсім не хоче думати про якісь справи. Увечері ж Ви можете спокійно подумати і скласти план роботи на наступний день.
3. Розставляємо пріоритети та визначаємо свій продуктивний час.
Всі люди різні, кожна людина має найбільшу працездатність в різний час. Хтось плідно працює зранку, а у когось активний час наприкінці офіційного робочого дня.
Тому визначте час своєї найбільшої продуктивності.
Тепер приступаємо до розстановці пріоритетів. Створивши для себе список справ, подивіться, які справи вимагають від вас найбільшої продуктивності.
Ось ці справи і запишіть на свій активний час. Дрібні справи завжди можна виконувати іншим часом. А не особливо важливі, можна залишити на вечір.
І до речі, намагайтеся не сидіти в соціальних мережах в свій продуктивний час, адже Ви можете зробити це вранці за чашкою кави або ввечері після вечері
4. Концентруємося на роботі і вчимося швидко «перемикатися»
У робочі моменти намагайтеся концентруватися тільки на роботі. Встановіть собі графік! Наприклад, 2 години Ви працюєте над прес-релізом і ні на що не відволікаєтеся. З сьогоднішнього дня намагайтеся концентруватися на роботі і відволікатися тільки на життєво важливі проблеми. Вчимося перемикатися! Як тільки Ви впоралися з однією справою, спробуйте перемкнутися на іншу роботу.
Якщо Ви 2 години займалися інтелектуальною, розумовою працею, то наступні 30-60 хвилин Ви можете приділити рутинними або побутовими справами. Після мозкової активності організму потрібен відпочинок і перемикання. Тільки так він зможе продовжити подальшу мозкову активність.
Наприклад, 2 години Ви складаєте прес-реліз, 30 хвилин спілкуєтеся з клієнтами і повертаєтеся до доопрацювання прес-релізу.
5. Боремося з лінню
Якщо Ви, дійсно, хочете підвищити працездатність, то боріться з лінню. Не відкладайте всі справи «на потім». Якщо Ви будете відкладати всі справи на потім, то в кінці дня будете підводити невтішні підсумки, на кшталт – «День закінчився, а я так нічого і не всти!
6. Делегуємо повноваження
Не намагайтеся зробити все самі. Якщо можете перекласти якісь справи на плечі інших – перекладайте! Папір для принтера може купити секретар, сходити за хлібом – син, доставити посилку – кур’єр.
Переклавши якісь справи на плечі інших, Ви зможете краще сконцентруватися на виконанні важливіших завдань.
7. Не тормози – сникерсни!
Візьміть на замітку цей ударний слоган з реклами шоколаду.
У моменти, коли мозок втомився і відмовляється робити те, що ви йому кажіть, саме час взяти перерву і з’їсти такий потрібний для мозку шматочок шоколадки!
І на останок…
У кожного з нас бувають такі дні, коли будь-яка робота валиться з рук.
У такі моменти ми нервуємо, гніваємося, від чого справи йдуть ще гірше.
Так може не варто над собою знущатися?
Якщо у Вас в даний момент щось не виходить – не робіть.
Ідіть краще випийте кави або прогуляйтеся в найближчому парку.
Може в такі моменти Вашому мозку необхідно саме перемикання?
Переключившись на якийсь час, мозок сам знайде рішення поставленого для нього завдання!

Previous Article
Next Article