В Україні стартувала кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту

Ком’юніті привіт, в Україні стартувала кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. І це не просто так, чому ж всі про нього говорять, про поліомієліт?

А все дуже просто, у відповідь на виявлення вірусу поліомієліту у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті в Україні ухвалений план реагування на спалах цієї хвороби.

Ліквідація спалаху буде відбуватися в ІІ етапи:

Етап 1. Кампанія щеплення вакциною ІПВ дітей віком до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Триватиме з 1 лютого три тижні. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування.

Етап 2. В межах якого щеплюватимуть вакциною ОПВ усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу.

Поліовірус поширюється непомітно і швидко, і дуже часто – через відсутність будь-яких симптомів у більшості інфікованих.

Ліків від поліомієліту не існує.

Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. 

Ви можете вберегти свою дитину від наслідків поліовірусу, перевіривши просто зараз її вакцинальний статус. Якщо якась із доз пропущена, будь ласка, не зволікайте, зверніться до педіатра чи сімейного лікаря та надолужте ті дози, що пропустили. 

Previous Article
Next Article