Укуси собак або хижих тварин несуть в собі велику небезпеку, в першу чергу через зараження сказом. Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це — пряма загроза заразитися.
Тому краще проконсультуватись зі своїм сімейним лікарем чи звернутись до найближчого травмпункту. Лікар визначить, чи потрібне щеплення і які подальші дії.
Радимо наступний алгоритм дій.
- Ретельно, кілька хвилин промийте рану чистою водою з милом, краще господарським. Обробити треба також ті ділянки шкіри, на які могла потрапити слина тварини.
- Нанесіть антисептик. Не перекис водню, він не допоможе. Закрийте рану чи подряпину чистою пов’язкою.
- Місцеве оброблення рани не виключає інфікування. Тож зверніться по медичну допомогу до найближчого травмпункту, аби рану належним чином обробили і вирішили ваші подальші дії. Пам’ятайте, що ви можете звернутися у той травмпункт, який є найближчим до вас. Адже місце реєстрації та проживання не має значення.
- Поки чекаєте, затискайте поранення чистою сухою тканиною.
- Черговий лікар травмпункту огляне пацієнта та при потребі призначить курс антирабічної вакцини. Вакцина проти сказу запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Головне почати курс лікування не пізніше 14-го дня з моменту укусу.
- Вакцину від сказу купують за гроші державного бюджету, тому щеплення безоплатне. Його мають зробити у травмпункті.
- Якщо є можливість, відвезіть тварину, яка вас вкусила, до ветеринарної служби. Якщо там підтвердять, що тварина здорова, курс щеплень можна буде не починати або перервати.