Щоденні вправи, які допоможуть розвинути стресостійкість

Переживання та адаптація після кризових та травматичних подій завжди несуть за собою стрес. Онлайн-платформа “Розкажи мені” зібрала прості вправи на щодень, які допоможуть розвинути стресостійкість у складні часи. Розповімо про найнеобхідніші з них.

Дихання

Особливої уваги треба надати диханню. Вправу, яку повторюють 2–3 рази, треба починати з видиху й не зосереджуватися на вдиху. Також можна зробити видих, потім вдих на 3–4 секунди, затримати дихання ненадовго й відтак знову видихнути. Цю вправу теж варто повторити 2–3 рази.

Тіло

Основний принцип роботи з тілом – розслаблення через напругу. Окрім цього, після кожної вправи треба відстежувати, як змінюються тілесні відчуття. Можна зробити кілька вправ, що допоможуть скинути напруження.

Палицю, ремінь чи шарф натягніть до максимальної напруги, потім киньте це на підлогу та спостерігайте, як руки почнуть підійматися самі.

Обійміть себе й почніть стискатися до центру, напружуючи все тіло: обличчя, плечі, руки, грудну клітку, живіт, таз, ноги. Треба, щоби все тіло було напружене до максимуму. З видихом – відпустить.

Наступний крок – розтягування: витягніть руки по діагоналі з ногами, як «зірка», і максимально тягніться за пальцями рук, маківкою, куприком і ногами. Розтягуватися треба аж до напруги.

Відведіть щелепу та будьте в такому стані близько хвилини. Окремі частини тіла мають розслабитися.

Орієнтування в просторі

Щоб допомогти своїй нервовій системі зібрати інформацію та знизити рівень тривоги, треба зосередити увагу на всіх сторонах у просторі: що вас оточує, чи є стіни, полиці, підлога, вікно, чи дерева, земля, небо тощо?

Особливу увагу зверніть на те, що оточує вас з обох боків і, наприклад, знайдіть та назвіть 5 великих предметів.