Осінь є випробуванням для організму, його імунної системи. Природа згасає, з кожним днем наближаючи зиму, але нестійка атмосфера ще може зробити погоду несподівано теплою. Підвищена вологість і різка зміна температур стають ідеальними умовами для активності вірусів та інфекцій, які ослаблюють організм, що будить хронічні недуги і провокує нові неприємності.
Стрімке скорочення світлового дня діє гнітюче на нервову систему і діяльність мозку. У цей період можуть посилюватися психопатології, включаючи такі серйозні, як шизофренія, неврози, психопатія і психози. Також типові для перехідного, осінньо-зимового, сезону простудні захворювання та ГРВІ, збудники яких небезпечні навіть для укріпленого за літо імунітету.
Крім того, для непростого сезону характерне загострення захворювань ШКТ (гастрит, гастродуоденіт і виразкова хвороба) і хвороб суглобів, які страждають від підвищеної вологості та холодного вітру. Взагалі переохолодження восени особливо підступне, оскільки воно може викликати загострення ниркових недуг і проблеми із сечовим міхуром.
Ще осіннє, здавалося б, чисте і прохолодне, повітря може піднести неприємний сюрприз людям, які страждають від полінозу, алергії на пилок рослин. Багато рослин цвітуть восени і загострення алергічного характеру – це зовсім не рідкість восени.
Людям з недугами, які входять у сезонну групу ризику (особливо з хворобами ШКТ і суглобів), необхідно приділяти час для їхнього лікування та профілактики. Це допоможе організму краще опиратися осіннім інфекціям, знизити наслідки загострень. Медики радять для цього правильно харчуватися, не знижувати рівень фізичного навантаження, частіше бувати на сонці й підтримувати свій емоційний тонус.