От і настав час приймати сонячні ванни, але тут не все так просто, як може здатися

Адже сонце – це не лише ласкаві сонячні промінчики, але і не таке ласкаве ультрафіолетове випромінення.

А це і сухість шкіри, і опіки та й зрештою високий ризик раку.

Аби знайти компроміс між корисними та шкідливими властивостями сонця, розроблено УФ-індекс-показник, що характеризує рівень ультрафіолетового випромінювання. Значення його можуть бути від 0 до 11. Що вище значення ультрафіолетового індексу, то вища потенційна небезпека для шкіри й очей людини, і менший час, необхідний для заподіяння шкоди здоров’ю.

Дізнавшись у прогнозі погоди в своєму додатку в телефоні цей індекс і температуру повітря, можна вирішити, «у чому вийти», і вибрати необхідний засіб для захисту.

Показник інтенсивності УФ-випромінювання:

0–2. Захист не потрібен, але в полуденний час залишайтеся в затінку. Переважно таке значення притаманне осінньо-зимовим періодам.

3–7. Удень не варто перебувати на відкритому сонці. Рекомендується світлий одяг із довгими рукавами та капелюх, користування сонцезахисним кремом. Необхідний посилений захист.

8–11. Дуже високий, екстремальний рівень. Крім сонцезахисних засобів на всі відкриті ділянки шкіри, обов’язковий одяг із довгим рукавом, сонцезахисні окуляри та капелюхи. Також не забуваємо про вуха та губи. Максимально перебуваємо в затінку.

А тепер давайте пригадаємо які основні правила захисту шкіри, бо ж сонячних днів стає дедалі тільки більше:

1. Користуйтеся сонцезахисним кремом: найкраще обрати крем зі ступенем захисту SPF від 30 та фільтрами променів UVA та UVB. Пам’ятайте: крем має бути без парабенів, а якщо ви постійно перебуваєте на сонці поновлюйте крем що дві години.

2. Носіть закритий одяг, капелюхи та окуляри. Це не тільки стильно, але й корисно. Одяг на 27% зменшує ймовірність опіків.

3. і на останок, не забувайте пити воду, адже ультрафіолет сушить шкіру, а перегрівання може викликати зневоднення.

Насолоджуйтесь сонцем без шкоди для здоров’я!

Previous Article
Next Article