Ось кілька рекомендацій для створення психологічно комфортних умов під час спільного проживання

В умовах війни та небезпеки багато будинків та квартир перетворилися на справжню рукавичку, в якій живе дві і більше сім’ї. Звичайно, таке співмешкання не легко прийняти, але в сьогоднішніх реаліях іншого вибору може не бути, тому варто навчитися співіснувати та жити в так званій рукавичці.

Ось кілька рекомендацій для створення психологічно комфортних умов під час спільного проживання.

1.Поважайте своїх співмешканців та пам’ятайте про основні правила поведінки:

  • контролюйте свої емоції та висловлювання під час спілкування;
  • не робіть те, що реально заважає всім: гучна музика, паління в приміщенні тощо;
  • доглядайте та слідкуйте за своєю сім’єю самі: готуйте їжу, мийте посуд, прибирайте речі.

2.Починайте із себе. Не варто лише приймати допомогу та чекати на підтримку інших. Вимагати та очікувати ви маєте в першу чергу від себе, а потім від інших.

3.Робіть те, що найкраще виходить. Якщо ви любите готувати їсти, запропонуйте свою допомогу на кухні, якщо любите прибирати, робіть це. Домовляйтеся про обов’язки кожного та виконуйте поставлені завдання чітко та злагоджено.

4.Знайдіть куточок для усамітнення. Кожній людині потрібне місце, де вона може побути на самоті зі своїми думками – організуйте собі такий куточок. Попросіть своїх співмешканців за потреби залишити вас на самоті, подивитися якийсь час за дітьми.

5.Дотримуйтеся режиму дня. У ситуації «рукавички» необхідно встановити чіткий режим дня для всіх, особливо, якщо в будинку є діти. Це одразу мінімізує подальші непорозуміння та конфлікти.

6.Пробачайте іншим. Всі ми маємо недоліки, а коли нервова система виснажена, схильні проявляти не найкращі свої якості, тому слід враховувати це під час співмешкання. Будьте терплячі та не ідіть на конфлікти. Говоріть лише коли емоції вщухли, а розум готовий правильно вийти з ситуації.

Бережіть себе та свій психічний стан.

Все буде добре, все буде Україна!

Психологиня Лейла Гасанова

Previous Article
Next Article