Дихальна гімнастика – ключ до Вашого гармонійного, здорового життя !

Шановні відвідувачі, можливо хтось не чув, не казали, або казали та не звернули увагу, що після перенесеної пневмонії на фоні COVID-19 надважливо приділити увагу дихальній гімнастиці для уникнення подальших ускладнень та можливих фіброзів.

Гімнастика займе у вас лише 5-10 хвилин вашого часу на день, але організм вам скаже впевнене дякую.

Отож пропонуємо вашій увазі прості гімнастичні прави, які виконати підсилу кожному.

1. Сядьте прямо. Зробіть глибокий вдих і затримайте дихання на п’ять секунд. Видихніть. Видих повинен тривати приблизно стільки ж часу, скільки вдих. Повторіть п’ять разів.
На шостий раз глибоко вдихніть, затримайте дихання на п’ять секунд і тепер не просто видихніть, а видихаючи, сильно прокашляйтесь зі звуком «кхааааа» в серветку або тканину. Таку комбінацію слід повторити двічі.
2. Ляжте на живіт, прибравши подушку, і десять хвилин лежіть і дихайте трохи глибше, ніж зазвичай.
Повторювати це необхідно регулярно.

Також пропонуємо вашій увазі дихальну гімнастику Бутейко (при хронічних обструктивних захворюваннях легень) :

  • вдихаємо протягом 2 секунд;
  • видихаємо протягом 4 секунд;
  • наступні 4 секунди –  затримуємо дихання.

Починаючи займатися, ви швидше за все відчуєте неприємні симптоми, пов’язані з нестачею кисню: прискорене дихання, втрату апетиту, навіть больові відчуття. Необхідно перебороти страх і думки про припинення вправ. Згодом все побічні відчуття повністю припиняться, головне –  продовжувати займатися. Результат обов’язково буде. Доведено, що дихання за методом Бутейко допомагає вилікувати бронхіт, пневмонію, аритмію серця, хвороби суглобів, шкіри, вирішити проблеми з аденоїдами, ожирінням і позбавити від багатьох інших неприємностей.

Дихати за принципом Бутейко можна в будь-який час і де завгодно. Вікових обмежень теж немає, займатися можуть і дошкільнята, і пенсіонери.
Проведіть невеликий експеримент, щоб оцінити роботу своїх органів дихання:

• вдихніть так, як ви зазвичай це робите;
• максимально затримайте дихання.

Якщо не змогли не дихати більше 20 секунд –  справи кепські, якщо затримка тривала 20-40 секунд –  все добре, а якщо більше хвилини – відмінно.

ПРАВИЛЬНЕ ДИХАННЯ МОЖЕ СТАТИ КЛЮЧОВИМ МОМЕНТОМ НА ШЛЯХУ ДО ВАШОГО ОДУЖАННЯ І СЕКРЕТОМ ПОДАЛЬШОЇ ГАРМОНІЙНОГО ЖИТТЯ!

 

Previous Article
Next Article