ЧИ ШКОДИТЬ СИДЯЧА РОБОТА ОРГАНІЗМУ, ЦІКАВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ!

Усім відомо, що малорухливий спосіб життя може значно вплинути на здоров’я людей і пов’язаний зі збільшенням ризиків розвитку ожиріння, діабету і гіпертонії. Нове дослідження показує, що тривале сидіння без перерв підвищує ризик ранньої смерті.

Воно було опубліковане в Journal of American Heart Association (JAHA) та показало, що жінки похилого віку, які щодня сиділи 11,7 години або більше, мали більший ризик смерті на 30%, незалежно від того, чи інтенсивно вони займалися спортом.

Для дослідження вчені зібрали дані від 6489 жінок у віці від 63 до 99 років, за якими спостерігали протягом восьми років для оцінки смертності. Важливо, що це перше дослідження, в якому застосовано новий і перевірений алгоритм машинного навчання CHAP (Challenge-Handshake Authentication Protocol) для вивчення сумарного часу та тривалості сидіння, пов’язаного із підвищеним ризиком смерті. Алгоритм CHAP використовує машинне навчання для точного розрізнення стояння та сидіння.

Малорухливий спосіб життя може призвести до зниження м’язових скорочень, кровотоку та метаболізму глюкози. «Коли ви сидите, кровотік у вашому тілі сповільнюється, зменшується поглинання глюкози. Ваші м’язи скорочуються не значно, а частота пульсу низька», — каже співавторка дослідження Андреа Лакруа.
Спостереження дослідників також показали, що фізичні вправи не можуть усунути ці негативні наслідки для здоров’я. Згідно з дослідженням, незалежно від того, чи займалися жінки фізичною активністю середньої або високої інтенсивності, вони демонстрували однаковий підвищений ризик, якщо сиділи протягом тривалого часу.

Тож, вечірній похід в зал після цілого дня безперервного сидіння не зменшить ризики для здоровʼя. Необхідно робити перерви кожні 30-40 хвилин сидіння, просто встати і 5 хвилин походити, загалом зробити будь яку рухову активність.

Будьте здорові.