Факти про ротову порожнину
1.Найтвердіша речовина в людському тілі — зубна емаль. До речі, назва «молочні зуби» придумав Гіппократ, який був переконаний, що найперші зуби дитини формуються з молока.
2.Люди, які чистять зуби тричі на день, рідше страждають від надмірної ваги. До такого висновку прийшли японські вчені. Для дослідження вони вивчили спосіб життя 14 тисяч людей. Висновок: збалансоване харчування і здоровий спосіб життя все ж має високе значення.
3.Людський язик — це єдиний м’яз, що не прикріплений по обидві боки і вважається гнучкою і рухливою частиною тіла. Причому кожен язик унікальний, як відбитки пальців, — однакових не існує.
4.Карієс шкодить здоров’ю всього організму. Вчені стверджують, що запальні процеси в зубах через нервові канали і кров можуть вражати зір, слух і навіть серце. Зв’язок між карієсом і ослабленням імунітету помічають і українські медики.
5.На язику розташовані так звані смакові сосочки, в кожному з яких знаходиться близько 100 клітин-рецепторів. Вони живуть в середньому до 10 днів, після чого замінюються новими. Тому протягом життя людина може відчувати смак однієї і тієї ж їжі по-різному. Більш того, смакові рецептори розташовані не тільки на язику. Близько 10% таких рецепторів розташовуються на внутрішній стороні щік і піднебінні.
6.Ротова порожнина — одна з надзвичайно забруднених частин тіла. З одного боку здається, що люди постійно чистять зуби, полощуть рота. Насправді, за ступенем забруднення ротова порожнина поступається хіба що сечостатевій системі і шлунково-кишковому тракту. Але це не зовсім погано. У роті людини живуть сотні видів бактерій і більшість з них не викликають будь-яких пошкоджень. Якщо будь-які хвороботворні бактерії потрапляють до рота, то “хороші” бактерії вбивають їх. Але якщо будь-яка з цих “хороших” бактерій потрапляє до інших частин тіла, то може виникнути інфекція.
7.Більше 90% людей у світі страждають тими чи іншими стоматологічними захворюваннями. Причина багатьох захворювань безпосередньо пов’язана зі здоров’ям порожнини рота. Серед них група серцево-судинних захворювань, остеопороз і діабет. Важкий пародонтит — хвороба ясен, може призводити навіть до випадання зубів. За даними ВООЗ, він виявляється у 15-20% людей середнього віку (35-44 роки).
Висновки
Заходи профілактики зубних захворювань доступні будь-якій людині. Потрібні лише здоровий глузд, сталість і регулярність в догляді за порожниною рота. Використовуючи правильні способи захисту, в 95% випадків можна вберегти зуби від захворювань. Лише 5% захворювань відносяться до спадкового фактору.