Результати проекту “Підтримка реформи охорони здоров’я”

Канівський ЦПМСД одержав грант проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Перші результати

На початку лютого 2019 року комунальне некомерційне підприємство «Канівський центр первинної первинної медико-санітарної допомоги» Канівської районної ради стало одним із п’ятнадцяти центрів первинної медико-санітарної допомоги, які одержать грантове фінансування для розвитку, вдосконалення інфраструктури та модернізації обладнання від проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», реалізація якого здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та за підтримки Програми Уряду Великої Британії «Good Governance Fund».

Очікується, що центри, які пройшли конкурсний відбір, до кінця поточного року стануть  центрами передового досвіду, своєрідним взірцем запровадження новітніх управлінських  підходів в умовах реформування системи охорони здоров’я, майданчиками для обміну досвідом та поширення кращих практик у сфері первинної медичної допомоги.

Отримання гранту комунальним некомерційним підприємством «Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Канівської районної ради є своєрідним визнанням його спроможності стати одним із кращих закладів охорони здоров’я в нашій державі.

Команда проекту на чолі з директором Наталією Горьовою протягом  поточного року буде працювати над реалізацією заходів гранту, в основі яких лежить  пацієнт-орієнтована модель надання медичних послуг, досягнення фінансової стійкості, застосування нових управлінських підходів, налагодження ефективної комунікації як у колективі, так і серед пацієнтів, обмін досвідом з іншими закладами первинної ланки у системі охорони здоров’я України.

На сьогодні одним із найважливіших завдань Центру є покращення сервісу для пацієнтів. З цією метою для зручності пацієнтів вже організовано відкриту рецепцію, створено контакт-центр, зручну зону очікування, місця для дитячих візків. Для людей з обмеженими можливостями обладнано пандуси, є ліфт. В червні-липні будуть встановлені кулери для води.

В найближчій час планується перейти до електронного документообігу, впровадити міжнародні клінічні протоколи. Все це можливо завдяки тому, що в травні 2019 року за кошти гранту вже було придбано 8 планшетів та 5 комп’ютерів.

Крім того, завдяки участі в проекті було придбано необхідне обладнання для облаштування бездротової точки доступу до мережі Інтернет, що дозволить пацієнтам без перешкод записуватися на прийом до лікарів.

«Участь у проекті USAID допоможе підвищити рівень надання медичних послуг населенню району, відкрити медичному персоналу мотиваційні перспективи, покращити матеріально-технічне оснащення закладу, – зазначає Наталія Горьова, директор Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги. – Переваги для тих Центрів, які отримали грант значні, тому, ми докладено усих зусиль, щоб  продемонструвати медичну реформу в дії. Сподіваємося, що наш Центр стане взірцем сучасного медичного закладу, для якого пацієнт і його здоров’я – понад усе».

Довідково: Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Канівської районної ради створено рішенням Канівської районної ради від 30.05.2018 №24-15/VII. Центр надає медичну допомогу населенню міста Канева та Канівскього району чисельністю 43202 особи. Станом на 01.06.2019 року декларації про вибір лікаря уклали більше 82% пацієнтів.

Чисельність персоналу Центру становить 170 осіб, із них 27 лікарів загальної практики — сімейних лікарів та лікарів-педіатрів) та 77 фахівців із середньою медичною освітою, з яких з вищою кваліфікаційною категорією 30% та 77% відповідно.

Головним завданням Центру є забезпечення населення комплексними та інтегрованими послугами зі всебічної, безперервної і орієнтованої на пацієнта первинної медичної допомоги, спрямованої на задоволення потреб населення у відновленні та збереженні здоров’я, попередження розвитку захворювань, зменшення потреби у госпіталізації та покращення якості життя.