КОМУ КОРИСНО ЇСТИ ХУРМУ: ШКОДА І КОРИСТЬ

ХУРМА – корисна і смачна ягода, яка має велику кількість мікроелементів, а завдяки великій кількості глюкози і фруктози двома-трьома плодами хурми можна втамувати голод. Однак у неї є і побічні ефекти.

Хурма після цитрусових займає друге місце за кількістю поживних, дієтичних і смакових властивостей. Цей фрукт містить велику кількість харчових волокон, корисних мікроелементів, багато антиоксидантів і вітамінів.

ДО СКЛАДУ ХУРМИ ВХОДЯТЬ: зола, вода, білки, дубильні речовини, вуглеводи, органічні кислоти, а також калій, кальцій, магній, фосфор, залізо, вітаміни А, С і P.

ДІЄТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Пектин, який в ній міститься, допомагає при розладі шлунка і покращує травлення. Також з ягоди роблять маски, здатні допомогти з розширеними порами і схильністю шкіри до вугрів і сухості.

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

Один-два плоди хурми в день можуть допомогти з серцево-судинними захворюваннями. Також ягода містить йод, який корисний при захворюванні щитовидної залози, стиглі плоди поліпшують роботу печінки, зору і статевих залоз. Через вітаміни С і Р надає хороший вплив на судини, зменшує їх крихкість і проникність.

Шкода хурми і рекомендації по прийому

Ягода здатна викликати запори, а регулярне її споживання роками може привести до утворення кульок у шлунку через погано перетравлювані речовин. Велика кількість бета-каротину може привести до пожовтіння шкіри.

Людям із зайвою вагою і діабетикам краще не захоплюватися хурмою через велику кількості цукру. Одного-двох плодів у день повинно бути достатньо. А діабетикам вводити ягоду в раціон потрібно поступово.

Вагітним жінкам і дітям з трьох років не варто переїдати хурми, а дітям до трьох років взагалі не можна її їсти через високий вміст у ній цукру і танінів.

Здоровій дорослій людині рекомендується їсти не більше чотирьох плодів у день. Бажано, щоб хурма була стигла, так як у ній менше танінів.

 

Previous Article
Next Article